LPG Skid Sistemleri

Skid Sistem LPG Mobil istasyonlar geçici, hatta kimi zaman da daimi LPG dağıtım ihtiyaçlarını karşılayan ideal bir çözümdür.
Tesisat gerektirmez. Bir güç kaynağı sağlandığı takdirde sistem LPG teslimatı için hazırdır. Mobil istasyonlar için alan ihtiyacı asgari düzeydedir. Bu nedenle Skid Sistemler, fiyat avantajı sağladığı kadar yer avantajı da sağlayan mükemmel bir çözümdür.
Hükümetin otogaz kullanımını onayladığı birçok ülkede sisteme geçiş genellikle zor bir süreçtir. Henüz dolum yapabileceği bir yer yoksa kimse arabasını LPG’ye dönüştürmek için yatırım yapmak istemez. Öte yandan, kısa zamanda gelire dönüşmeyeceği için de kimse sabit istasyon kurmak için yatırım yapmaz. Bu durumda çözüm mobil istasyon olabilir.


LPG Mobil İstasyon

Başlangıçta karlı olmayabilen komple istasyonlarla karşılaştırıldığında mobil istasyonlar için yapılan yatırım çok daha azdır. Bununla birlikte araç veya şirket filolarının dönüşümleri yapılabilir. Sabit bir istasyon kurulmasına yetecek sayıda araç dönüşümü yapıldığında, mobil istasyon otogaz dağıtımına başlamak üzere başka bir yere taşınabilir. Ne kadar çok mobil istasyon olursa, LPG’ye dönüşümü yapılan araç sayısı da o kadar artacaktır.
Genellikle 5,000 veya 10,000 litrelik tanklar kullanılmakla birlikte, teknik olarak herhangi bir hacimde tank da kullanılabilir.


Skid Sistem Çözümleri

Savel olarak LPG Skid Sistem çözümlerini 5, 10 veya 20 m3 tank kapasite seçenekleriyle sunmaktayız. Dispenser olarak Tek veya Çift tabanca seçeneği mevcuttur. Skid sistemler için üretilmiş bütün tanklar gerekli basınç ve dayanıklılık testlerinden geçerek belgelendirilmektedir. En önemli konu olan güvenlik için ekipman seçiminde bütün malzemelerin Ex-Proof olması kati bir zorunluluktur.
Müşteri tercihine göre LPG Mobil istasyonunu 20ft veya 40ft konteyner içerisine dizayn edebilmekteyiz.

Teknik Özellikler

ATEX, CE sertifikalı LPG dispenserleri
RS485 veya Current-Loop haberleşme seçenekleriyle ful otomasyon desteği
Sorunsuz ATC sistemi
Elektronik ve Mekanik kalibrasyon
Tüm Sistemi Kapsayan Acil Stop
Loyd sertifikalı LPG tankları
Elektronik Tank seviye göstergesi
Aşırı düşük ve yüksek seviyeler için sesli ve görüntülü alarm sistemi
Vana (90 lt/dk) veya çok aşamalı ve yüksek performanslı santrifüj (60 lt/dk) pompa seçeneği
Avrupa Standartlarına göre montaj işçiliği ve ekipman tedariği
Gaz kaçak kontrol ve alarm sistemi
Elektriksel bağlantılar için Ex-proof bağlantılar